Naukowcy przyznają się do błędu, źle szacowali ilość planet, na których może istnieć życie

    

Prezent na każdą okazję

nasa-kepler-zdjecia-kosmosu

Astronomowie zweryfikowali swoje szacunki co liczby planet, podobnych do Ziemi, które znajdują się w obrębie Drogi Mlecznej.

Zakłada się, że mogą na nich panować warunki, w których mogło istnieć życie biologiczne. Otóż wyliczono, że takich planet może być 100 milionów!!! Czy to dużo? Według badaczy kosmosu w znanym przez nas wszechświecie istnieje około 500 miliardów galaktyk. Co to oznacza? Że może istnieć tam 50 000 000 000 000 000 000 nadających się do zamieszkania planet! Liczba niewyobrażalna… Zastanowić się można przy okazji, czy ten “nasz” wszechświat jest jedyny, tego nie wiemy. Ta liczba planet podobnych do Ziemi w naszej galaktyce jest raczej mocno zaniżona, szacuje się, że może ich być dużo więcej, a liczba wszystkich planet może sięgać trzech bilionów! My oczywiście nie możemy oglądać Drogi Mlecznej z kosmosu, ale uczeni przyjmują inny, ciekawy sposób wyliczeń. Otóż, próbują obliczyć masę galaktyki, ile jest w niej masy gwiazd i ile planet.
NASA poczyniła ogromny postęp w badaniu przestrzeni kosmicznej dzięki uruchomieniu teleskopu Kepler, w roku 2009. W roku ubiegłym wydano oświadczenie, że odkryto dziesięć nowych planet, poza układem słonecznym i one prawdopodobnie, dzięki podobnej wielkości i temperaturze, mogą mieć warunki do zaistnienia życia.