Trzecia wojna światowa wisi na włosku

    

Prezent na każdą okazję

iran-3-wojna-swiatowa

To, co zrobił Donald Trump jest dziwne i niewytłumaczalne. Z jego polecenia zabito w bagdadzie Ghasema Solejmaniego

Trudno nawet nazwać tę decyzję nieodpowiedzialną. Skutki mogą być przerażające. Widmo III wojny światowej, to najgorszy scenariusz w dziejach ludzkości. Trudno porównywać technologię z lat 40. i obecną. Po naciśnięciu przycisku śmierć mogą ponosić miliony ludzi na całym świecie.

Iran zdaje się nie odpuszczać i chyba nie można liczyć, że kolokwialnie machnie rękę na zabójstwo tak ważnej osoby w ich państwie. Wypowiedzi polityków są jednoznaczne i sytuacja jest nader poważna.

Czym to może skutkować dla Polski, dla Polaków? Wszystko zależy od decyzji polityków. Jeżeli jako sprzymierzeńcy wyślemy nasze wojska wraz z żołnierzami amerykańskimi, to sprawa naszego bezpieczeństwa może być krytyczna. Irańczycy nie kryją się z tym, że będą działania odwetowe.
Groźba o tyle wiarygodna, iż nie jest to państwo słabe. Jest silne i dobrze uzbrojone.
Co do Polskich żołnierzy… Jakiż mamy interes w tym, aby posyłać na śmierć naszych młodych obywateli? Żaden. Wręcz przeciwnie.
Historia mówi nam o tym, że Iran przyjął dziesiątki tysięcy polskich uchodźców po wybuchu II wojny światowej. Jest naszym sprzymierzeńcem.