Kołobrzeg. Ogólnopolski XXVIII Bieg Uliczny „Solidarności”

admin
Dodał admin Sierpień 23, 2017 04:53

Celem imprezy było uczczenie kolejnej rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, także popularyzacja biegania i krzewienie kultury fizycznej. Na starcie do biegu stanęło ponad 260 zawodników z wielu miast całej Polski! Trasa biegła asfaltowymi ulicami miasta, biegacze mieli do pokonania 5 okrążeń, po 2 km każde. Zadziwiające, że obok młodych zawodniczek i zawodników, stanęli w szranki ludzie w starszym wieku, nawet jeden pokonał dystans o kulach, przy żywiołowym dopingu publiczności. Ruch na sporym obszarze śródmieścia był zamknięty, ale w niedzielę nie było to zapewne większym problemem, w tym dniu zwykle jest dużo mniejszy. Bieg wygrał Tomasz Grycko, biegacz z Władysławowa, po prostu zdystansował całą stawkę.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video.